Спільнота

ЧаПи

Календар

Назад   Чорна Рада-національний форум політичних дискусій > Соціальне > Українська мова

Лише українська мова, російській - ні!

Українська мова

Відповідь

Параметри теми Параметри перегляду
Старий 02.09.2009, 17:09   # 1
Дмитро
Глава ЧР

ПП: Аристократичний Республіканський Хаос
Дописи: 551
Репутація: 88
Типово Лише українська мова, російській - ні!

Україна-українська, Росія-російська.
В кожній державі має бути одна державна національна мова. Навіщо ми маємо говорити мовою своїх ворогів?
Дмитро зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Sponsored Links
Старий 04.09.2009, 15:11   # 2
Shiver2005
помаранчевий

Звідки Ви: Ужгород, Київ
Дописи: 100.214
Репутація: 52
Типово Re: Лише українська! російській-НІ!

Деякі люди в Україні вважають, що коли вони розмовляють російською це додає їм якийсь понт, насправді я вважаю це не так. Просто таким чином українець показує зневагу до своєї нації.
Shiver2005 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 05.09.2009, 10:21   # 3
Дмитро
Глава ЧР

ПП: Аристократичний Республіканський Хаос
Дописи: 551
Репутація: 88

Цитата:
Допис від Shiver2005
Деякі люди в Україні вважають, що коли вони розмовляють російською це додає їм якийсь понт, насправді я вважаю це не так. Просто таким чином українець показує зневагу до своєї нації.
Звісно, це так. Але половина населення нашої країни живе ще союзом. Думає, що знову буде те, що було колись. Але це не так,і це треба вже давно було усвідомити.
Дмитро зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 06.09.2009, 18:58   # 4
VJ
Гість

Дописи: n/a

Цитата:
Допис від Shiver2005
Цитата:
Допис від Error2003
Звісно, це так. Але половина населення нашої країни живе ще союзом. Думає, що знову буде те, що було колись. Але це не так,і це треба вже давно було усвідомити.
Нічого подібного - таке враження, що автори десь з діаспори це понаписували.
99% народу, окрім затятих русофілів, розмовляють так, як розмовляє їх оточення - вдома, в школі, на роботі.
Для того, щоб це змінити, потрібно впливати на суспільство з усіх сторін, і головним чином через мистецтво - одна українізація кінопрокату принесла більше користі, аніж усі закони про українізацію до цього.
  Відповісти з цитуванням
Старий 06.09.2009, 19:39   # 5
Shiver2005
помаранчевий

Звідки Ви: Ужгород, Київ
Дописи: 100.214
Репутація: 52

Це пишуть люди, які приїхали до Києва, пройшли його уздовш і поперек, після цього змогли нарахувати лише кілька осіб, що розмовляли українською, при цьому цих осіб можна було поділити на дві групи: 1) імігранти з далеких південних країн 2) західняки
Вважаю, що не можна ототожнювати дім і місце праці принаймні виходячи з декількох обставин: вдома можна розмовляти будь-якою мовою і нікому не буде смішно і дивно, на роботі можна розмовляти як державною українською, так і у залежності від самої роботи - будь-якою іншою мовою, розмову якою передбачають умови контракту.
Культурну революцію поділяють на революцію мас, і революцію верхів. Дивіться, маси не в змозі розмовляти українською, верхи пропонують для них кіно, аби їм легше було почуватися громадянами України. Який старий хід, хоча здається, що саме народ - то і є реальна влада в країні. Хіба не той народ голосував за незалежність України? Напевно не той, проїдеш Київ, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Вінницю - скрізь люди розмовляють російською. Чим ближче до західної України, тим люди більше починають розмовляти українською, а народ почувається як у себе на батьківщині.
Не знаю чи слід доводити власному народу хто вони є - байстрюки чи українці, якщо в Києві зроблять державною російську мову - я не здивуюся лиш подивлюся на оплески з народу, яким так набридло вчити примусово рідну мову, яку вони зовсім не застосовують у повсякденному житті.
Shiver2005 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 07.09.2009, 14:28   # 6
BearBeer
Гість

Коротенько про себе: живу на Західній Україні, в побуті користуюсь виключно українською, на роботі - здебільшого російською (специфіка така) хоча на теми, де не потрібно вживати термінів ми з колегами використовуємо українську, сусіди, друзі, знайомі, родичі -розмовляють здебільшого українською, та невелика кількість російськомовних співрозмовників, котрі ще не вивчили розмовну українську -чудово її розуміють "на слух" і в відповідь на зпитання українською можна запросто почути відповідь російською і навпаки. Це нікого не бентежить і не дивує - це нормально.
Так ось: їздив я минулого року відпочивати в Крим, в Ялту. Ще до подорожі для себе вирішив - "там" ніякої російської , побьють - так побьють ;D 24 дні жив, лікувався, засмагав, купався в морі, пив місцеве вино, ходив на екскурсії, напивався в рестораціях, купував на ринку фрукти, активно спілкувався з людьми на пляжі, як з місцевими так і з відпочиваючими. І ось що я вам скажу: всі місцеві чудово розуміють українску і коли до них звертаєшся по українськи - доволі вільно українською і відповідають - іноді з досить помітним акцентом ;D До того -ж, відкрию невеличкий секрет: на базарчиках, куди жителі навколишніх сіл привозять дари полів, слід торгуватися українською мовою - тоді більше спускають ціну (перевірено) ;D , проблеми з розумінням української виникали лише у спілкуванні з гостями з Росії - але це, на мою думку, цілком природньо.
  Відповісти з цитуванням
Старий 08.09.2009, 17:42   # 7
VJ
Гість

Цитата:
Допис від Shiver2005
Це пишуть люди, які приїхали до Києва, пройшли його уздовш і поперек, після цього змогли нарахувати лише кілька осіб, що розмовляли українською, при цьому цих осіб можна було поділити на дві групи: 1) імігранти з далеких південних країн 2) західняки
Я живу в Києві вже сім років і знаю щонайменше два десятки людей, які розмовляють українською. З одним з них я щодня сиджу в кабінеті за сусідніми столами - він з Конотопу, який аж ніяк не на Заході, якщо я ще хоч трохи розуміюся на географії України.
Тому висновки абсолютно статистично невірогідні.

Цитата:
Допис від Shiver2005
Культурну революцію поділяють на революцію мас, і революцію верхів. Дивіться, маси не в змозі розмовляти українською
Дурниці. Маси в змозі розмовляти як завгодно - хоч українською, хоч російською, хоч суржиком. Але так вже повелося, що розмовляють тою, якою почали розмову, і це в 99% російська. Таке собі "зачароване коло".
Варто почати розмову з української - і тобі нею ж в більшості випадків відповідають.

Цитата:
Допис від Shiver2005
Хіба не той народ голосував за незалежність України? Напевно не той, проїдеш Київ, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Вінницю
Про Київ я написав.
Я був і в Хмельницькому, і в Кам"янці - всюди чув українську і не мав з нею жодних проблем. Ми в різних Українах живемо?

Цитата:
Допис від Shiver2005
Не знаю чи слід доводити власному народу хто вони є - байстрюки чи українці, якщо в Києві зроблять державною російську мову - я не здивуюся лиш подивлюся на оплески з народу, яким так набридло вчити примусово рідну мову, яку вони зовсім не застосовують у повсякденному житті.
Дурниці пишете.
І шкодите цим своїй улюбленій мові також. Бо нічого гарного після прочитання такого не відчуваєш - спочатку до її носіїв, а потім і до неї самої. Ви ж самі відштовхуєте інших.
  Відповісти з цитуванням
Старий 13.09.2009, 11:51   # 8
poohitan
Гість

Моє враження про Київ - на вулицях, у метро - української майже не чути. Навіть на вокзалі касирки говорять російською (не всі звичайно, але багато).

Цитата:
І ось що я вам скажу: всі місцеві чудово розуміють українску і коли до них звертаєшся по українськи - доволі вільно українською і відповідають - іноді з досить помітним акцентом
Я був на базарчику в Миколаївській області - до людей звертаєшся українською, а вони "Што-што? Я нє панімаю." Навіть елементарну фразу "Скільки це коштує?" не всі розуміли...

Цитата:
Я живу в Києві вже сім років і знаю щонайменше два десятки людей, які розмовляють українською.
А скільки ви знаєте людей, які не розмовляють українською? Дві сотні?
  Відповісти з цитуванням
Старий 16.09.2009, 11:33   # 9
Інь
Гість

Та про Миколаїв, там, мабуть, багато з Росії торговців.
  Відповісти з цитуванням
Старий 17.09.2009, 17:38   # 10
poohitan
Гість

Цитата:
Та про Миколаїв, там, мабуть, багато з Росії торговців.
А от BearBeer пише що у Ялті його усі чудово розуміли. Там що тих торговців менше? 00)
  Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 00:59 .