Спільнота

ЧаПи

Календар

Назад   Чорна Рада-національний форум політичних дискусій > Соціальне > Українська мова

Лише українська мова, російській - ні!

Українська мова

Відповідь

Параметри теми Параметри перегляду
Старий 18.09.2009, 11:22   # 11
Shiver2005
помаранчевий

Звідки Ви: Ужгород, Київ
Дописи: 100.214
Репутація: 52
Типово Re: Лише українська! російській-НІ!

Між іншим, росіяни, які знають добре російську розуміють і нічого не мають проти, коли з ними спілкуються українською і цікавляться нею, а наші рідні співвітчизники чомусь цим нехтують...
Shiver2005 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Sponsored Links
Старий 02.10.2009, 09:06   # 12
Віталій Авраменко
Гість

Дописи: n/a
Типово Москалі мусять українізувати ФСБ?

Друзі,
як відомо, я на "фрілансерських" засадах займаюся проукраїнською агітацією. Останнім часом у мережі "В контакті", а також на форумах деяких українських політичних партій, я зустрівся із новим явищем: явно провокаційні та антиукраїнські повідомлення пишуть таки чистою українською мовою.
Коли я читаю мовою наших, скажімо, сусідів, щось на зразок: "Укрожлобов-свидомитов ф топку" - ну це мені зрозуміло, в москалів мало грошей, то мусять якось заробляти на життя тим, що пишуть всякі дурості за ФСБ-шну порцію баланди.
Але коли українською читаєш: "УПА - фашистські прислужники" - то спочатку я був в шоці: як таке може бути? Адже якщо людина спілкується українською, то, виходить, вона вважає себе українцем. Як же в такому випадку вона може бути проти власних патріотів, що боролися за нашу державу?
Ще більше мене здивувала новина, що в Одесі закривають український телеканал... за антиукраїнську пропаганду.
Та поступово, аналізуючи українсько-антиукраїнські повідомлення, а також спілкуючись із іншими патріотами, як в Інтернеті, так і в живих бесідах, в мене починає виникати враження, що москалі, пересвідчившись у неефективності російськомовного чорного піару в Україні, почали вербувати україномовних провокаторів. З одного боку - це наша перемога, що вже ФСБ має нарешті вивчити українську (хоч якийсь додатковий заробіток буде для наших вчителів). Це свідчення того, що ми розвиваємося та стаємо більш свідомими українцями. Однак, з іншого боку слід бути пильними: якщо раніше будь-хто, хто розмовляє нашою мовою, був і на нашому боці, то зараз ситуація міняється: навіть україномовна людина може виявитись москалем.
  Відповісти з цитуванням
Старий 02.10.2009, 10:28   # 13
Shiver2005
помаранчевий

Типово Re: Москалі мусять українізувати ФСБ?

Я у роботу на форумах та сайтах із агітаційною метою не вірю, бо всі думки, що я бачив справді мають місце у нашому суспільстві. Так само пишуть провокаційні і явно антиросійські повідомлення 0o) Це чудово, народ розвивається, боротьба триває.
Старий 02.10.2009, 12:26   # 14
Віталій Авраменко
Гість

Типово Re: Москалі мусять українізувати ФСБ?

Цитата:
Я у роботу на форумах та сайтах із агітаційною метою не вірю, бо всі думки, що я бачив справді мають місце у нашому суспільстві.
Ну тут питання - хто ким вихляє: собака хвостом чи хвіст собакою. Звідки в українському суспільстві взялася думка, скажімо, що Медведєв та Путін бажають українцям всього найкращого, а в усіх конфліктах винний Ющенко? Звідки думка, що УПА були "прислужниками Гітлера"? Звідки взялася ідея, що "націоналісти розколють Україну"?
Я не вірю, що якийсь донецький шахтар із трьома класами освіти, що не бачив у житті нічого, крім нікому не потрібного вугілля, придумав усе це. Багато красивих, художньо оформлених антиукраїнських гасел розробляються саме у Москві, а потім розповсюджуються через телебачення, пресу - і також Інтернет.
Ось, скажімо, в коментарях на радіо "Свобода" дуже багато російськомовних антиукраїнських повідомлень. Звідки? Ось особисто ти колись заходив на сайт російської радіостанції та там українською мовою писав антиукраїнські коментарі? Скоріше ти би пішов на сайт україномовний. А чи сидів би ти на такому сайті місяцями та кожен день активно коментував якісь повідомлення? Це антипсихологічно. Набагато логічніше, що платні копірайтери займаються регулярним формуванням громадської думки - на телебаченні, в пресі - і в Інтернеті.
  Відповісти з цитуванням
Старий 08.10.2009, 11:25   # 15
Володимир
Гість

Цитата:
Допис від BearBeer
Коротенько про себе: живу на Західній Україні, в побуті користуюсь виключно українською, на роботі - здебільшого російською (специфіка така) хоча на теми, де не потрібно вживати термінів ми з колегами використовуємо українську, сусіди, друзі, знайомі, родичі -розмовляють здебільшого українською, та невелика кількість російськомовних співрозмовників, котрі ще не вивчили розмовну українську -чудово її розуміють "на слух" і в відповідь на зпитання українською можна запросто почути відповідь російською і навпаки. Це нікого не бентежить і не дивує - це нормально.
Так ось: їздив я минулого року відпочивати в Крим, в Ялту. Ще до подорожі для себе вирішив - "там" ніякої російської , побьють - так побьють ;D 24 дні жив, лікувався, засмагав, купався в морі, пив місцеве вино, ходив на екскурсії, напивався в рестораціях, купував на ринку фрукти, активно спілкувався з людьми на пляжі, як з місцевими так і з відпочиваючими. І ось що я вам скажу: всі місцеві чудово розуміють українску і коли до них звертаєшся по українськи - доволі вільно українською і відповідають - іноді з досить помітним акцентом ;D До того -ж, відкрию невеличкий секрет: на базарчиках, куди жителі навколишніх сіл привозять дари полів, слід торгуватися українською мовою - тоді більше спускають ціну (перевірено) ;D , проблеми з розумінням української виникали лише у спілкуванні з гостями з Росії - але це, на мою думку, цілком природньо.
А я зустрічався з цілком протилежним.
Коли до Львова приїзжають російськомовні туристи(та і польськомовні, англомовні... і т.д.) їх сприймають цілком нормально і навіть радісно як господарі гостей - вкажуть дорогу, проведуть, порадять... при чому часто переходячи на їх рідну мову.
А от коли цього року віддихав в Криму то все було навпаки. Крим це ж місце де з'їзжається маса туристів, за рахунок них(нас) вони і живуть цілий рік, і мене просто шокувало їх ставлення. Може це через те що я розмовляв українською, може з якихось інших причин але питання типу: "А пакаком это он спросил?" "А ви з Молдови?" задавалися ледь не кожного дня... таке враження, що вони не знають про існування решти світу (принаймі України) і те що ми до них приїхали і залишаємо в них гроші це велика послуга для нас, ми їм не потрібні обійдуться без нас (цікаво як? вони ж не знають що таке працювати). Єдине що тішить так вони ставилися не лише до нас. Більше туди не поїду.
І чому в мене постійно складається враження, що все російськомовне населення(москалі) пихате, високомірне, самозакохане та не культурне бидло. Цікаво це так мова впливає? Чи це просто невезіння на людей яких я зустрічаю?
  Відповісти з цитуванням
Старий 08.10.2009, 22:28   # 16
Tosha
Гість

Буквально днями спостерігав картину в громадському транспорті Львова. Заходять два негра а автобус і з красивою українською інтонацією: "-Пане водій, а чи проїдемо ми з вами до вулиці Левандівської?" ?)
Я, та і помітив що не лише я один, були приємно здивовані :)) Африканці приїхавши з далеких південних країн вивчають мову, а наші громадяни родившись і живучи в Україні неможуть чи нехочуть вивчити рідної мови!
Сумно таке усвідомлювати :-/
  Відповісти з цитуванням
Старий 09.10.2009, 15:53   # 17
Shiver2005
помаранчевий

Цитата:
Допис від Tosha
Буквально днями спостерігав картину в громадському транспорті Львова. Заходять два негра а автобус і з красивою українською інтонацією: "-Пане водій, а чи проїдемо ми з вами до вулиці Левандівської?" ?)
Я, та і помітив що не лише я один, були приємно здивовані :)) Африканці приїхавши з далеких південних країн вивчають мову, а наші громадяни родившись і живучи в Україні неможуть чи нехочуть вивчити рідної мови!
Сумно таке усвідомлювати :-/
Звичайно негри не усвідомлюють нічого, вони й свого не здоганяють. Людина котра займається фізичною працею на роботі - їй по цимбалах якою розмовляти, розмовляє так, як зручніше. І це нормально, інші працюють у закордонних компаніях, у т.ч. і російських, щоб заробляти більше, а вдома розмовляти іншою - тиск в голові не дозволяє. Вони самі поставили себе у таку ситуацію, якби не якась мова було б ще щось в них не так.
Просто це все наша ідіотська слов’янська ментальність завдяки якій в нас все йде через дупу, свого не знаємо і чужого не можемо нормально навчитися.
Старий 11.10.2009, 16:22   # 18
Profesor
Супермодератор

Звідки Ви: Луцьк
ПП: Гетьманат
Дописи: 559
Репутація: 28

Підтримую останній коментар, але може наша дурість нам поможе...
Старий 11.10.2009, 22:24   # 19
Воля
Гість

Я трохи не згоден з автором. Кожна людина має право на своє. А державною має бути тільки одна мова - Українська.
  Відповісти з цитуванням
Старий 15.10.2009, 15:36   # 20
poohitan
Гість

Цитата:
Буквально днями спостерігав картину в громадському транспорті Львова. Заходять два негра а автобус і з красивою українською інтонацією: "-Пане водій, а чи проїдемо ми з вами до вулиці Левандівської?" zdyvovanyu
Я, та і помітив що не лише я один, були приємно здивовані schastlyvyj Африканці приїхавши з далеких південних країн вивчають мову, а наші громадяни родившись і живучи в Україні неможуть чи нехочуть вивчити рідної мови!
Сумно таке усвідомлювати cry
У мене подібна ситуація була, тільки то були не негри, а араби, чи що, питали на вулиці як пройти до цирку... Говорять чистою українською, як гуцули в Карпатах *_)
  Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 01:00 .