Спільнота

ЧаПи

Календар

Назад   Чорна Рада-національний форум політичних дискусій > Соціальне > Українська мова

Дискримінація за мовною ознакою

Українська мова

Відповідь

Параметри теми Параметри перегляду
Старий 15.03.2010, 16:11   # 1
Дмитро
Глава ЧР

ПП: Аристократичний Республіканський Хаос
Дописи: 551
Репутація: 88
Типово "Українська мова буде єдиною державною " © Янукович

Янукович досить хитре створіння на свою руку.
Цитата:
"В Україні буде розвиватися українська мова як єдина державна", - зазначив В.Янукович, наголосивши, що ті "перекоси" в мовній політиці, які допустила стара влада, призвели до зниження і обмеження прав як російськомовних громадян, так і представників інших національностей в Україні.

"Все це необхідно виправити і врахувати в мовній політиці, зокрема - у процесі імплементації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", - наголосив глава держави.

Нагадаємо, на минулому тижні В.Янукович заявив, що в саме найближчий час виконає свої передвиборчі обіцянки з приводу статусу російської мови в Україні. "Права російськомовних повинні бути захищені. Я виконаю свої програмні заяви, щоб у найближчий час питання було вирішено. Ми прийматимемо всі необхідні закони", - сказав Президент України.

Що Ви думаєте з цього приводу? І це людина яка домагалась, майже гвалтувала українську мову, а тепер такі заявки...
Дмитро зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Sponsored Links
Старий 16.03.2010, 14:57   # 2
Атей
Гість

Дописи: n/a
Типово Re: "Українська мова буде єдиною державною " © Янукович

Для мене особисто, янукович не є президентом моєї краіни, бо обраний шляхом підкупу і маніпуляцій, та є українофобом. Тому для мене він ставленик кремля і всі його заяви й гроша ломаного не вартують. Другою державною російську він, звичайно не зможе зробити, бо для цього йому потрібно буде змінити конституцію, на що треба назбирати 300 голосів у ВР, а це не реально. Вірогідніше, він дозволить мовне питання вирішувати південно-східним регіонам на власний розсуд, а там відомо, як ставляться до української мови. Тому, думаю найблищим часом україномовними залишаться центральні і західні області України, які традиційно голосували проти зека, а решту країни очікує нова хвиля русифікації.
  Відповісти з цитуванням
Старий 29.04.2010, 18:11   # 3
Profesor
Супермодератор

Звідки Ви: Луцьк
ПП: Гетьманат
Дописи: 559
Репутація: 28
Типово Азаров-"справжній" українець!

Як Ви відноситися до нашого теперішнього прем’єр міністра М.Азарова? Він справжній кацап, тобто українець! Ця людина заслуговує "пошани". Приємно почути як ця людина розмовляє чистою, неповторною милозвучною українською мовою)))) *_) *_)
Старий 29.04.2010, 19:51   # 4
Дмитро
Глава ЧР

Типово Re: Азаров-"справжній" українець!

Азаров запропонував перейменувати ракетний крейсер Україна
Цитата:
Кабінет міністрів пропонує перейменувати ракетний крейсер Україна, який будується на Чорноморському суднобудівному заводі.

За даними парламентського порталу, сьогодні, 29 квітня, зареєстровано проект постанови про визнання таким, що втратив чинність, постанови Верховної Ради Про присвоєння назви Україна ракетному крейсеру.

Ініціатором проекту постанови виступив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Раніше голова підкомітету Державної думи з військово-технічного співробітництва Михайло Ненашев заявив, що Росія зацікавлена в купівлі ракетного крейсера Україна.

"У Миколаєві на всім відомому суднобудівному заводі стоїть ракетний крейсер. Цей корабель готовий на 70%. Цей корабель може бути прийнятий до складу Військово-морського флоту Росії. Нам це корабель потрібен", - сказав Ненашев.

Україна в 1993 році отримала від Росії недобудований ракетний крейсер Україна, який понад 20 років будується в Миколаєві на суднобудівному заводі імені 61-го комунара. Неодноразові спроби продати крейсер Росії або третій стороні були невдалими. Для остаточної добудови крейсера необхідно близько 30 млн доларів.
Старий 09.07.2010, 14:44   # 5
Oles Vahnij
Користувач

Дописи: 270
Репутація: 42
Типово

В корені незгідний. До чого тут що він колишній зек? Я також сім років вже за часів псевдонезалежнолсті відсидів за активну громадську діяльність. Янукович - етнічний чужинець але навязує українцям вбивчі форми світосприйняття. Цього достатньо задля депортації.
Oles Vahnij зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 15.07.2010, 10:50   # 6
Олекса
Гість

Дописи: n/a
Типово

у азарова проблеми з адекватним сприйняттям навколишньої дійсності. Мої знайомі взагалі вважають, що він білорус!
  Відповісти з цитуванням
Старий 15.07.2010, 11:48   # 7
Боровець
Користувач

Дописи: 811
Репутація: 72
Типово

Азаров (чи Пахло, як його справжнє прізвище) в Україні з 1984р., відколи він очолив проектний НДІ гірничого обладнання. На мою думку, його безпідставно називають "калузький злодій" (по аналогії з історичним персонажем Лжедмітрієм), бо в Калузі (РФ) він тільки народився. Керівні посади займає від 1971р., коли стає нач.дільниці, а згодом - інженером на Тульському вугільному комбінаті.
Хто він за національністю, "історія приховує", скажу тільки, що батьки в нього - Ян Робертович та Єкатеріна Павлівна...

Востаннє редагував Боровець: 15.07.2010 о 11:54 .
Боровець зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 12.08.2010, 18:27   # 8
Штопор
Користувач

Звідки Ви: Харків
Дописи: 25
Репутація: 3
Типово

Цитата:
Допис від Боровець Переглянути допис
Азаров (чи Пахло, як його справжнє прізвище) в Україні з 1984р..
За більш ніж 25 років не вивчити українську мову.... Це видає багаті розумові здібності.
Штопор зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 13.08.2010, 01:04   # 9
Дмитро
Глава ЧР

Типово

Цитата:
Допис від Штопор Переглянути допис
За більш ніж 25 років не вивчити українську мову.... Це видає багаті розумові здібності.
Не лише розумові здібності, а й "повагу" до України...
Старий 13.08.2010, 01:18   # 10
Дмитро
Глава ЧР

Типово

Голова Державної податкової адміністрації України. Один з найбільш наближених до президента Кучми людей. Володіє сильними організаторськими здібностями та високою компетентністю у фінансово-економічних питаннях. Проте у своїй роботі Азаров спирається на норми закону і справедливості настільки, наскільки це збігається з інтересами Кучми. ДПАУ є основним механізмом командно-адміністративної системи управління українською економікою. Кучма з допомогою податкових органів може здійснювати тиск, причому в явному протиріччі з законом, на будь-які підприємства та організації, що вже стало звичайною практикою.

Податкове право в Україні досить складно і недосконале, а судові процеси проти незаконної діяльності ДПАУ ніколи не завершуються на користь позивачів. На час проведення податкових інспекцій діяльність підприємства, що перевіряється повністю паралізується, а число таких перевірок нічим не обмежується. Це робить безперспективним опір бізнесменів владі. І дає в руки ДПАУ фактично необмеженої контроль над усіма видами підприємництва. Не випадково, фіскальні органи характеризуються тотальною корумпованістю своїх співробітників, з чим стикається переважна більшість українських громадян.

Широко поширена практика вимагання та шантажу підприємців співробітниками ДПАУ. Бізнесмени не скупляться на внески у позабюджетні фонди податкової адміністрації. Азаров використовує очолювану ним державну структуру для боротьби з політичними супротивниками Кучми, і для зміцнення власної фінансово-політичного угрупування. Азаров домігся призначення на посаду Генерального прокурора України свого ставленика Святослава Піскуна, і має в своєму розпорядженні практично необмеженою свободою дій.

ВИБРАНІ Афоризми

"Мене попросили зібрати всю цю піздобратію - вони ж усі гетьмани! Їх важко збивати!"
Про керівництві Партії регіонів.

"Я на кожній колегії знімаю по двадцять-тридцять чоловік з роботи. Тоді система працює".
Про організацію роботи в Державній податковій адміністрації.

"Питають зарплату. Перерахували - всі, ніхто не працює".
Про організацію роботи в ДПАУ.

"Я хочу покращити житлове питання. Я буду завжди вдячний вам".
Прохання до Кучми про придбання за державний рахунок дорогої квартири в особисте користування.

"Податкова завжди зацікавлена, щоб були податки більше. Чому? Тому що податкова, крім фіскальних функцій, вона виконує і свої функції. Тоді на уклін немає до кого буде йти, якщо будуть розраховуватися".

Губернатор Донецької області Янукович про свавілля податкової адміністрації. Це чесне думку тим більше цінно, що Азаров є партнером Януковича.

Український суд. Безглуздий і нещадний

Свавілля податкових органів в Україні став можливий тому, що Кучма і його оточення повністю розвалили судову систему в країні. Судова влада втратила незалежність, оскільки крім підкупу суддів, влада не зупиняються навіть перед погрозами фізичної розправи. Судді є найбільш незахищеною категорією державних службовців, і деякі з них стали виконавцями чужої волі. Тому в Україні кожне рішення судді, яке йде в розріз з інтересами влади, вважається резонансним. Адже ступінь ризику для судді дуже висока.

Приклад - скандальне відсторонення від посади в 2001р. голови Печерського районного суду м. Києва Замковенка, та порушення проти нього кримінальної справи відразу після того, як у цьому суді було прийнято низку болючих для влади рішень. Як організовується "потрібне" для Кучми і Азарова судочинство, зрозуміло з їх розмови, що відбулася приблизно в кінці серпня-початку вересня 2000

Тема - проведення через суд обвинувального вироку проти групи керівників банку "Слов'янський". "Слов'янський" активно співпрацював з бізнес-структурами Ю. Тимошенко. Відразу після її призначення в уряд В. Ющенко в 2000 р., банк був розгромлений українськими силовими органами. Щоб гарантувати розгляд справи в абсолютно підконтрольному суді, Азаров вирішив поставити арештованим дачу хабара посадовим особам.

АЗАРОВ: Значить, Леонід Данилович, яка зараз ситуація по банку "Слов'янський". Ми хотіли б ще поставити їм хабар, так як там у них є взаємне справу. Чому ми це хотіли зробити? Тому що ось ці статті дозволяють розглядати цю справу в районному суді. Причому, за юрисдикції, встановлюваної Генеральною прокуратурою. Це буде будь-який район. На районний суд наші можливості впливу досить обмежені. Ми вже домовилися, ми провели судовий (одне слово нерозбірливо).

КУЧМА: Ну, можна його в цьому самому розглянути суді ... Як його? .. Печерському.

АЗАРОВ: Значить, у нас тактика така. Ми домовилися з Луганським судом. Ми вже з справою познайомили практично голови суду, суддю вони уточнять, ось. Чи зуміємо ми варіювати. Ну, там же приїхав до Луганська хто-то з Києва ... А спробуйте в Києві будь-який районний суд проконтролювати. Вдень там "накачування", де-то ще чогось. А Київ в цьому відношенні ... Але щоб передати до обласного суду, потрібна кваліфікація відповідна. Ось тому осудний йому ще й хабар.

І ще одна розмова Азарова і Кучми показує їх ставлення до вітчизняної Феміди. Сумський обласний суд прийняв рішення стягнути з податкової адміністрації збиток у сумі 200 мільйонів гривень, нанесений цілого ряду підприємств незаконними податковими перевірками. За цим послідували, м'яко кажучи, критичні оцінки як самого судді, так і голови Верховного Суду Віталія Бойка. Азаров скаржиться, що судді насмілюються приймати рішення проти влади, і зауважує, що рішення суду він не збирається виконувати.

АЗАРОВ: Ось цей от долбоеб-суддя, він так на хвилиночку замислився, що таке ...

КУЧМА: Це долбоеб, блядь, голова Верховного Суду (Бойко - Ред.).

АЗАРОВ: Так. Ну, що таке 200 мільйонів стягнути? Тепер, невже на цього суддю, припустимо, губернатори наші не мають жодних засоби впливу?

КУЧМА: Мають, звичайно! Щербань (губернатор Сумської області, відомий авторитарними методами керівництва, будь-якими засобами підтримує свою майже необмежену владу - Ред.) Відірве, блядь, голову, блядь, через ...

АЗАРОВ: Ну, поки ж він не відриває ці голови.

КУЧМА: Ну, так я скажу Щербаню.

АЗАРОВ: Причому, пише: "Визначення оскарженню не підлягає". Ми не збираємося виконувати це рішення суду. Звичайно, не будемо його виконувати.

КУЧМА: Ну, в жовтні місяці координаційний комітет. Я хочу по Верховному Суду пройти, блядь, таким самим ... (Щоб встановити контроль над Верховним судом, Кучма і Азаров розгорнули масштабну кампанію тиску і залякування суддів, причому частково їм вдалося досягти результатів - Ред.)

Невдалий Парторг

Влітку 2000 р. Азаров вирішив оформити своє колосальне політичний вплив у вигляді знову створеної Партії регіонів, яку очолив особисто. У ПР швидко стали записувати всіх підряд, оскільки активістами партії були співробітники ДПАУ. Через два місяці після появи на світ, Азаров заявив, що партквиток ПР отримали 400 тис. чоловік!

Однак на парламентські вибори в 2002 р. Партія регіонів не наважилася піти самостійно, повністю розчинившись в пропрезидентському блоці. У розмові Кучми з Азаровим у середині серпня 2000 Микола Янович розповідає про нараду лідерів нової партії. Кучма не довіряє самим близьким своїм сподвижникам, і підозрює Азарова в тому, що він без його відома налагоджує контакти з іншим наближеним - Марчуком, секретарем Ради національної безпеки і оборони. Азаров виправдовується. Розмова характерно показує систему взаємних доносів в оточенні президента, і манеру Кучми підозрювати всіх і кожного невідомо в чому.

АЗАРОВ: Якщо Ви вже заговорили про агентуру, є тут один, Леонід Данилович, маленький момент. Значить, 9 серпня, коли відзначали ваш день народження, значить, ось ці народні депутати, лідери партій усіх, які об'єднуються (в Партію регіонів влилися чотири маленьких пропрезидентських партії - Ред.), Вони подзвонили зі мною ...

КУЧМА: Я знаю, що потім приїхав сюди Порошенко (лідер Партії солідарності, згодом з ПР перейшов у блок Ющенка "Наша Україна" - Ред.) Із цим самим ... з національної безпеки (Марчук - Ред.).

АЗАРОВ: Вот, Леонід Данилович, тепер вже ваша агентура неправильну інформацію дає. Ось тепер ваша агентура дає неправильну інформацію. Це мені Володимир Михайлович (Азаров підозрює в доносі Литвина - на той час главу адміністрації президента - Ред .)... Я йому на другий день подзвонив і кажу: "Петро санкціонував зустріч чи ні?". Він говорить: "Та ні, звичайно". Я кажу, що її й не було, цієї зустрічі. Я не міг на цю зустріч піти без вашої волі. Тепер як була справа. Поки просто, так би мовити, щоб ви ...

КУЧМА: Так це не моя агентура. Це ваша. Це мені сказав Ландик (відомий донецький бізнесмен, один з лідерів Партії Регіонів - Ред.).

АЗАРОВ: Хо! Ландик, що Марчук до вас приїжджав?

КУЧМА: Так! Каже: "Там приперся Марчук".

АЗАРОВ: Це або ви переплутали, або він переплутав. Значить, як була справа. От просто дві хвилини, щоб ви ... Значить, ну, десь годині о дванадцятій зібралися всі в мене, крім Петі Порошенко. І я у Сергія (помічник Азарова - Ред) питаю: "А де Петро"? "Та він десь там відстав. Зараз приїде". "Ну, давай я йому подзвоню". Тут він сам дзвонить і каже: "Янович, а можна я приїду до вас з Марчуком?" Всі сиділи на балконі за столом, випивали. Я кажу, що "Віктор (невідомий учасник розмови - Ред), може ?..." Він відповідає: "На [***][***][***] він потрібен? Ти делікатно скажи йому, що так і так, мовляв, ну, навіщо він тут потрібен?" Ну, він образився (мається на увазі Порошенко - Ред), потім хвилин через двадцять ще раз передзвонив: "Микола Янович, ну, мені не зручно. Я його вже запросив". Я кажу: "Або ти взагалі не приїжджаєш, або приїжджаєш один ". Добре. Через якийсь час він приїжджає. Сіли ми всі, сидимо: Юхим (Звягільський, відомий донецький бізнесмен, колишній в.о. прем'єр-міністра України, фігурант багатьох кримінальних справ - Ред) Рибак, Семиноженко, Ландик, я . (Перераховано всі лідери Партії регіонів - Ред). Черновецький (відомий київський бізнесмен - Ред.), ще там хтось, я вже забув, чоловік десять. Ніякого Марчука там не було. Ніякої зустрічі не було. Я просто до того, Леонід Данилович, що якщо мене вже попросили зібрати цю піздобратію - вони ж усі гетьмани. Їх ж знаєте, як важко їх ...

КУЧМА: Я прекрасно це знаю.

АЗАРОВ: збивати! От ми сіли, 5:00 сперечалися, хто з них буде керувати. Потім, щоб уникнути конфлікту, запропонували, щоб я керував. Краще ж на кого-то показати, ніж самому. Я кажу. "Хлопці, хлопці, на цій посаді я ж не можу бути".

КУЧМА: Звичайно. (ДПАУ має настільки низький авторитет в Україні, що за соціологічними даними, якби Азаров зберіг за собою місце лідера, партія при будь-яких умов програла б вибори. Незабаром після цієї розмови Азаров був змушений залишити керівництво ПР - Ред.)

ПРЕСА під податковий прес

Українська демократія залишається фікцією, тому що не працюють основні демократичні інститути - в першу чергу, незалежність від влади засобів масової інформації. Ті небагато видання, які дозволяють собі висловлювати протест діям Кучми, знаходяться під загрозою закриття через небезпеку нальотів податкової міліції. Поширена практика арешту розрахункових рахунків видання під приводом перевірки. Спроби опротестувати свавілля блокуються тривалими судовими позовами. У 2000-му році президент спробував знищити опозиційну газету "Сільські вісті", саму популярну газету України (майже 700 тисячний тираж). Її рахунки були заблоковані протягом восьми місяців.

КУЧМА: "Сільські вісті" як там?

АЗАРОВ: А що "Сільські вісті"? "Сільські вісті" сидять без копійки. Абсолютно. Як вони взагалі ще існують?

КУЧМА: Що захищає їх?

АЗАРОВ: Ну, якщо вони сидять без копійки! Зарплату шість місяців люди не отримують. Ну їм хтось підкидає.

КУЧМА: Але газета виходить.

АЗАРОВ: Виходить. Є запаси паперу. Ось єдине, що треба тепер запитати з пана "Видавництво" Преса України ". Якого Керан він друкує, якщо йому не платять? У нього ж рахунки газети заблоковані.

Запис розмови Л. Д. Кучми з Азаровим 11 вересня 2000

АЗАРОВ: Леонід Данилович, значить, по "Сільським вістям". Потрібно ваше вказівку. Цей же дурень Олійник (директор друкарні "Преса України" - Ред.)! До нього прийшли. Спокійно йому кажуть: "Так і так. Два мільйони повинна. Ти що друкуєш? Вони ж тобі не платять другий місяць. Якщо ти будеш друкувати, так ми, значить, будемо виставляти податкові зобов'язання. Порядок такої, за законом. Так що ти припиняй . Тоді в нас ніяких претензій не буде.

КУЧМА: Олійник? Ну, зараз знімемо на [***][***][***].

АЗАРОВ: Ну, от я Володимиру Михайловичу (Литвин, на той час керівник адміністрації президента - Ред.) Сказав: "доповісти це президенту, щоб він знав". Ось такий він поганий чоловік. Нормальною бесіди не розуміє.

КУЧМА: Я там написав доручення Жулинському (на той час віце-прем'єр-міністр з питань гуманітарної політики). Нехай ... Я ж думаю, що Жулинський, вистачить розуму, зробить.

АЗАРОВ: Значить, Леонід Данилович, у мене така пропозиція. Якщо вже почали тиснути, значить, ви повинні дотиснути.

КУЧМА: Я Жулинському чітко сказав ...

АЗАРОВ: Крок вперед - крок назад, він просто, так би мовити ..

КУЧМА: Та не, його потрібно просто задушити.

АЗАРОВ: Так, тому ми таку лінію продовжуємо. (Видавництво і газета піддалися цілої серії рейдів податкової міліції, і тільки втручання іноземних правозахисних організацій, а також скандал після вбивства Георгія Гонгадзе дозволили зупинити репресії - Ред.)

СОЛОДКА ЖИТТЯ

Український бюджет виконується досить оригінально: держава виконує фінансові зобов'язання не згідно з законом, а вибірково. У бюджеті щорічно перевиконуються лише статті витрат на адміністрацію президента і ліквідацію надзвичайних ситуацій. Податкова адміністрація також отримує фінансування не пропорційно з реальним наповненням бюджету, а за власним графіком, на відміну від соціальних та економічних програм.

АЗАРОВ: Тепер держбюджету. У мене з ними (уряд Ющенка - Ред.) Протиріччя йдуть в такому плані. Значить, у нас порядок фінансування в цьому році такий, що ставить наше фінансування в залежність від доходів бюджету. Значить, Мінфіну це не подобається. Все має бути, так би мовити ... Таким чином хочуть, щоб ми ходили і просили, звітували постійно.

Я вас прошу накласти резолюцію: "Зберегти діючий порядок фінансування".

ВИХОВАТЕЛЬ

Каральний апарат податкових органів сам існує тільки завдяки жорсткій репресивній системі управління, створеної Азаровим. При цьому Микола Янович змушений визнавати, що більша частина його співробітників має низьку кваліфікацію і недобросовісно ставиться до своїх службових обов'язків. Це зазначається в запису розмови Кучми з Азаровим у серпні 2000 р. У бесіді також мова йде про екстрену фінансову допомогу готівковою валютою для підтримки російського президента Путіна в ході президентських виборів в 2000 р., а також схеми заліку цих коштів у рахунок погашення державного боргу України перед Росією. Ця інформація вже викликала хвилю публікацій у російській пресі.

АЗАРОВ: Леонід Данилович, от у нас колегія. Я на кожній колегії, на кожній колегії 20-30 чоловік знімаю з роботи. Тоді система працює. Радова (колишній заступник Азарова - Ред.) Прибрав, тому все це справа ...

КУЧМА: Ну, зрозуміло.

АЗАРОВ: Щоб попит якийсь був, щоб відповідальність була, щоб завдання ставилося. Питають зарплату. Перерахували - все, більше ніхто не працює.

КУЧМА: Ну, а куди всі потоки пішли грошові? Розберетеся самі. Ми перед виборами в Росії, на прохання Путіна, заплатили, значить, не знаю там 50 чи скільки мільйонів, або 60 мільйонів доларів. Ну, які готівку. Один кредит дав експортно-імпортний банк і ще хто-то дав.

АЗАРОВ: "Україна", банк "Україна".

КУЧМА: Да? Банк "Україна"?

АЗАРОВ: Так. (Банк "Україна" був одним з найбільших і системоутворюючих банків країни. Проте в 2001 р. "Україна" збанкрутувала внаслідок безвідповідальної кредитної політики, причому постраждали інтереси півтора мільйонів вкладників. Фінансові ресурси банку використовувалися нецільовим чином, в якості оперативного фонду для різних політичних проектів найближчими співробітниками президента Кучми, яких Генеральна прокуратура не насмілюється притягти до відповідальності - Ред.)

КУЧМА: Якщо він (Путін - Ред.) Правильно розрахував з експортно-імпортним банком, він мільйона два виграв заодно.

АЗАРОВ: Ні, він віддав, мені сказали, що він віддав мільйонів 20 з 30-ти.

КУЧМА: Ну, так уточни. Перше, я сам можу уточнити, якщо тобі не дають. Ти повинен знати, скільки зарахувала Росія. Я переконаний, і коли мене просили, мені сказали, що зарахований не 53700000, а зарахували перемножити на п'ять.

АЗАРОВ: Навпаки.

КУЧМА: Навпаки! Тобто списали борг набагато більше.

АЗАРОВ: Набагато більше.

КУЧМА: Так ось він це набагато більше (два слова нерозбірливо). І ця різниця ...

АЗАРОВ: В взаємних розрахунках.

КУЧМА: В взаємних розрахунках. І ця різниця пішла куди?

Цитата:
Матеріал запозичений з сайту compromat.ru. З російської перекладено на українську за допомогою "гугл перекладач" можливі помилки в тексті.
Відповідь

Закладки

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 00:29 .